újpest: Angyalföldi győzelemmel zárt az Újpest

• Linkek - 570 db

Keczánné Macskó Piroska
Újpest klub vezetője

network.hu

Az Újpest 2–1-re nyert a Vasas otthonában a labdarúgó Soproni Liga 15. fordulójában. Az eseménydús mérkőzésen Fábián Mihály játékvezető a 12. percben kiállította a hazaiaktól Szasa Dobricsot, az emberelőnyt pedig Tóth Norbert váltotta gólra a 25. percben. A félidő hajrájában azonban Lázok János előbb büntetőből az eredményt, majd Fábián Pollák Zoltán kiállításával a létszámot egalizálta. A második játékrészben aztán az 59. percben Rajczi Péter bólintott a kapuba, és mivel a hazaiak csak kapufáig jutottak, a lilák szerezték meg a találkozó három pontját.A Soproni Liga 15. fordulójában a nyolcadik Vasas a második helyen álló Újpestet fogadta. A két csapat többnyire gólgazdag meccseket játszik egymással, s most is a támadásokra fektették a hangsúlyt, így Piller szabadrúgásánál és Kabát fejesénél már az első tíz percben be kellett mutatniuk tudásukat a hálóőröknek.

Aztán a 12. percben Korcsmár vette el Dobricstól a labdát, aki estében belerúgott az újpesti védőbe, Fábián játékvezető pedig habozás nélkül felmutatta neki a piros lapot. Az emberelőnybe került lila-fehérek ezt követően már egyértelműen mezőnyfölénybe kerültek, de az angyalföldieknek kölcsönzött kapusuk, Végh Zoltán rendre hárította kísérleteiket.

De csak a 25. percig, mert ekkor egy mintaszerű újpesti kontra végén Kabát gurított jobbról Tóth Norbert elé, aki 18 méterről az átvétel után a kapu jobb oldalába bombázott. A korábban a Vasast is megjárt középpályásnak ez volt az első gólja az idényben (0–1).

A gólt követően kissé visszább vettek a lilák (bár Rajczinak így is akadt egy ígéretes fejese), azonban rá is fizettek erre, mert a 38. percben Vermes a saját 16-osa előtt vett át rosszul egy labdát, majd fellökte az azt megszerző Lázokot, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, és a sértett nem hibázott (1–1).

Ráadásul a félidő lefújása előtt egy perccel Pollákot is kiállította a játékvezető, miután egy Vasas-kontra során nyújtott lábbal rátartott Bakos lábára, így már nem csak gólban, de létszámban is egyenlően álltak a csapatok.

A második félidőt aktívabban kezdte a vendégcsapat, de sokáig úgy tűnt, hogy ez csak meddő mezőnyfölény. Aztán az 59. percben Simek sokadik beívelésére jól érkezett Rajczi, és a kapu jobb felső sarkába fejelt (1–2).

A hátrányban lévő hazaiak ezt követően sokkal aktívabbá váltak. Piller szabadrúgása után a labda egy védőn megpattanva csattant a felső lécen, majd ugyanő lőtt közelről, de ekkor meg Balajcza védett. A meccs végét okosan tördelték a vendégek, így az eredmény már nem változott, kár, hogy a hajrá viszont élvezhetetlenné vált. Győzelmével az Újpest megtartotta második helyét a tabellán, míg a Vasas visszacsúszott a kilencedikre.

Forrás:Nemzeti Sport Online